احساس تغذیه پزشکی محققان استفاده درمان سرطان

احساس: تغذیه پزشکی محققان استفاده درمان سرطان شیمی درمانی اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اگر هاشمی زنده بود با ترامپ چه می‌کرد؟

اگر مدیر فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز زنده بود در برابر رفتارهای جنگ طلبانه و ضد دیپلماسی مدیر جمهور کنونی آمریکا چه می کرد؟ آیا در دوگانه طراحی شده است تر

اگر هاشمی زنده بود با ترامپ چه می‌کرد؟

اگر هاشمی زنده بود با ترامپ چه می کرد؟

عبارات مهم : اسلامی

اگر مدیر فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز زنده بود در برابر رفتارهای جنگ طلبانه و ضد دیپلماسی مدیر جمهور کنونی آمریکا چه می کرد؟ آیا در دوگانه طراحی شده است ترامپ جهت تقابل یا تسلیم، اسیر می شد یا در جایگاه یک فوق کنشگر سیاسی، راه سومی می ساخت؟

جهت پاسخ به پرسش فوق باید به سی سال قبل برگشت، تیرماه ۱۳۶۷ که رونالد ریگان با استراتژی شبیه دونالد ترامپ امروز، به مقابله با دیپلماسی در شرف موفقیت کشور عزیزمان ایران در مجامع بین المللی برآمد و نه در جایگاه تهدیدات توئیتری که در عرصه جنگ رودرو به ماجراجویی عملی در خلیج فارس دست زد و از هیچ جنایتی حتی حمله به هواپیمای مسافربری ایرانی سرباز نزد.

اگر هاشمی زنده بود با ترامپ چه می‌کرد؟

سوال مهم این است که ما آن روز در برابر آمریکا و مدیر جمهور رادیکال آنها چه کردیم؟ آیا به توصیه آن فرمانده نظامی به امام راجع به راه انداختن حمام خون در خلیج فارس عمل کردیم یا به خواست مرحوم آیت ا… منتظری، حکم جهاد علیه منافع آمریکا در سراسر دنیا تن دادیم؟ هیچکدام. جمهوری اسلامی در سایه اعتدال و عقلانیت، به راه خود رفت، نه راهی که ریگان خواب آن را جهت ما دیده بود.

آیت ا… هاشمی در آن مقطع تاریخی به اتکای روش مصلحت اسلامی با سه تدبیر مهم به مقابله با جنگ افروزی علنی رونالد ریگان رفت. اول؛ پرهیز از ورود به جنگ مستقیم با آمریکا و ایجاد ناامنی حداکثری در خلیج فارس(اشتباهی تاریخی که بعدها صدام در حمله به کویت، مرتکب آن شد). دوم؛ حفظ فضای تعامل و مذاکره با دنیا جهت جلوگیری از اجماع علیه کشور عزیزمان ایران و سوم؛ ایجاد فضای گفت وگو بین کشور عزیزمان ایران و عربستان به عنوان پاشنه آشیل سیاست های آمریکا در منطقه.

اگر مدیر فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز زنده بود در برابر رفتارهای جنگ طلبانه و ضد دیپلماسی مدیر جمهور کنونی آمریکا چه می کرد؟ آیا در دوگانه طراحی شده است تر

هر چند که بررسی ابعاد و نتیجه های آن استراتژی خاص و مصلحت مدارانه، مجال دیگری می خواهد ولی آنچه مسلم است برنامه های جنگ افروزانه رونالد ریگان جهت جمهوری اسلامی، در سد آن ناکام ماند. امروز بعد از قریب سه دهه ما در موقعیت مشابه ای ایستاده ایم. با این تفاوت که هم در عرصه دیپلماسی و هم در عرصه نظامی در موقعیتی بسیار نیرومند تر از تیرماه ۱۳۶۷ قرار داریم. ولی نباید فراموش کنیم تئوری های منطقه ای آمریکایی ها در مبانی یکی است و از تز ریچارد نیکسون تا توئیت ترامپ بر مداری ثابت با عنوان «بی ثبات سازی خاورمیانه» می چرخد که تنها با هوشیاری حداکثری، مصلحت سنجی بهنگام و بازی خوانی دقیق می توان برابر آن ایستاد، نظیر آنچه آیت ا… هاشمی سی سال قبل در برابر رونالد ریگان انجام داد و امروز هم اگر زنده بود در برابر ترامپ همان تدابیر را به کار می برد؛ بالاخص جهت بازکردن راه گفت وگو با عربستان به عنوان پاشنه آشیل سیاست های کلان آمریکا در منطقه.

آرمان

واژه های کلیدی: اسلامی | آمریکا | آمریکایی | دونالد ترامپ | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz